508 450 230

wycieczki, które zapadają w pamięć na długie lata

Delfy

Szavel Travel - Wojciech Szawel

Wyrocznia delficka

(5/5)
5/5
Malowniczo położone Delfy otoczone amfiteatralnie zboczami gór, dają obraz antycznej potęgi. To tutaj pielgrzymowali cesarze i faraonowie, by uzyskać radę od delfickiej Pytii.
Udostępnij ofertę na:
Autokar

Autokar

Spacery

Spacery

Piękne plaże

Piękne plaże

Malownicze krajobrazy

Malownicze krajobrazy

SPRAWDŹ CO CIĘ CZEKA!

Pępek świata starożytnego

Mityczne historie

Mityczne historie

To najpopularniejsze greckie stanowisko archeologiczne otoczonego skałami Parnasu. Dobrze zachowane centrum kultu Apollina, gdzie Pytie przepowiadały przyszłość i wpływały na losy Grecji i śwaita starozytnego. Na szczególną uwagę zasługują pozostałości po Skarbcach Ateńczyków, Święty Krąg, Świątynia Apollina, teatr poświęcony Dionizosowi,czy stadion z trybunami dla 7 tys. widzów, gdzie odbywały się Igrzyska Pytyjskie. Część ciekawych zabytkowych eksponatów znajduje się do obejrzenia w muzeum.
WYjazd i zwiedzanie Delf

WYjazd i zwiedzanie Delf

Zwiedzanie Delf rozpoczniemy od znajdującego się przed właściwymi ruinami muzeum. To jedno z najbardziej znanych i popularnych muzeów w całej Grecji. To tutaj można podziwiać brązową tarczę z czasów archaicznych , brązową „głowę Griffona”, słynny „omfalos”, czyli marmurowy stożek, wyznaczający wg mitologii środek ziemi...
Ruiny starej wyroczni

Ruiny starej wyroczni

Zobaczymy tu m. in. dawne centrum handlowe i centrum życia miasta, skarbiec Sykiończyków, skarbiec Beocjan, ołtarz Apollina, teatr, z widowni którego rozpościera się najlepszy widok na ruiny Delf i całą dolinę rzeki płynącej poniżej...
Miejsce kultu i Gimnazjon

Miejsce kultu i Gimnazjon

Zobaczymy źródło kastalskie, w którym przemywali się obowiązkowo wszyscy pielgrzymi, przybywający do Delf. Kolejnym punktem wycieczki będzie Gimnazjon, który był kompleksem budynków wykorzystywanych przez młodych mieszkańców Delf. Znajdowały się tu m.in. baseny i łaźnie.
Tholos i powrót

Tholos i powrót

Tholos był okrągłym budynkiem o średnicy prawie 15 m, otoczonym przez 20 doryckich kolumn. Do czasów dzisiejszych przetrwały tylko trzy z nich, ale i tak tholos jest jednym z najczęściej spotykanych obrazków z Delf. Powrót na Riwierę Olimpijską w godzinach wieczornych ( około godziny 20.00) na obiadokolację.
Galeria wspomnień

Tak bawili się nasi Goście

PORADY NASZEJ PRZEWODNICZKI:

ILONA KOWALCZUK – CHARALAMBIDIS

Pilot wycieczek / Przewodniczka