508 450 230

www.tylkogrecja.com

Pogoda i plaża w Panteleimonas

Szavel Travel - Wojciech Szawel

Piękna pogoda i niesamowita plaża

(5/5)
5/5
Plaża Panteleimonas – jedna z plaż Macedonii Środkowej, położona w pobliżu kurortu Paralia Panteleimonos. Nazwa kojarzy się ze słynnym i powszechnie czczonym w Grecji św. Panteleimonem, na którego pamiątkę zbudowano kamienny kościół. Malownicze wybrzeże i liczne atrakcje w okolicy przyciągają wielu miłośników relaksującego wypoczynku na plaży z urozmaiconymi formami spędzania wolnego czasu.
Udostępnij ofertę na:
idealna na rodzinny wypoczynek

Najważniejsze informacje o plaży

Panteleimonos to plaża idealna na rodzinny wypoczynek. Otoczone pasmem górskim majestatycznego Olimpu, dość szerokie i długie wybrzeże uważane jest za jedno z najbardziej malowniczych w greckiej Macedonii. Przyjeżdżają tu turyści na spokojny odpoczynek na tle pięknych widoków.


Plaża osłonięta pasmem górskim to przytulne miejsce, gdzie rzadko występują silne wiatry i wysokie fale. Wejście na głębokość jest stopniowe.

Główne cechy plaży:

Śnieg na górskich szczytach często znika dopiero w lipcu, co pozwala zobaczyć niesamowite kontrasty na tle gorącego piasku na plaży i podczas kąpieli w ciepłym morzu.


Zazwyczaj wybrzeże nie jest zatłoczone, z wyjątkiem najcieplejszych dni w sierpniu. Można tu przyjechać nawet poza sezonem, ponieważ linia brzegowa jest chroniona przed wiatrami, co pozwala spacerować nad morzem, oddychać zdrowym morskim powietrzem i miło spędzać czas.

Infrastruktura

Najważniejsze informacje o plaży

Na plaży (w większości jej obszarów) znajdują się leżaki i parasole (bezpłatne, jeśli zamówisz jakiś napój ; kawa, piwo, sok itp), są prysznice, ale nie ma przebieralni. Również na plaży są miejsca rozrywki dla uprawiania sportu (tenis, siatkówka itp.). Jest parking dla samochodów.


Na plaży można znaleźć bary plażowe i tradycyjne greckie tawerny. W wiosce jest ich jeszcze więcej, gdzie można również odwiedzić znakomite kawiarnie. Aby zjeść smaczny i stosunkowo niedrogi posiłek, zawsze znajdzie się przytulne miejsce z kolorową atmosferą Grecji i prawdziwą gościnnością Greków.

idealna pogoda do wypoczynku

Jaka jest pogoda w Panteleimonas?

Sezon wysoki rozpoczyna się od maja i trwa do końca października. Najcieplejsze miesiące to lipiec i sierpień – temperatury sięgają nawet 36 stopni Celsjusza! 

Woda w morzu – bajecznie ciepła i krystalicznie czysta 🙂

Średnia temperatura w dzień i w nocy w Panteleimonas:

Średnia temperatura wody w morzu w Panteleimonas: