508 450 230

wycieczki, które zapadają w pamięć na długie lata

Ateny

Szavel Travel - Wojciech Szawel

Stolica Grecji

(5/5)
5/5
Jednodniowa wycieczka do stolicy Grecji. Miasto, którego patronką była bogini umiejętności, mądrości i rzemiosła; kolebka demokracji i europejskiej kultury oraz nauki.
Udostępnij ofertę na:
Autokar

Autokar

Spacery

Spacery

Akropol

Akropol

Starożytne budowle

Starożytne budowle

SPRAWDŹ CO CIĘ CZEKA!

Kolebka demokracji

Kalimarmaro

Kalimarmaro

Wycieczkę rozpoczynamy około godziny 1 nad ranem (nocny przejazd). Pierwszym punktem jest poranna wizyta na stadionie Kalimarmaro, czyli Stadionie Olimpijskim, gdzie odbyły się pierwsze Igrzyska Olimpijskie ery nowożytnej.
świątynia Zeusa Olimpijskiego

świątynia Zeusa Olimpijskiego

Przejedziemy koło świątyni Zeusa Olimpijskiego – jednego z największych i najdłużej budowanych miejsc kultu Zeusa oraz obok Łuku Hadriana, który był granicą oddzielającą Ateny rzymskie od antycznego królestwa.
Akropol

Akropol

Następnie zwiedzimy Akropol – z przewodnikiem w języku polskim – gdzie zobaczymy: monumentalną bramę Propyleje, Partenon, Erechtejon ze słynnym krużgankiem Kor oraz świątynie Ateny Nike. Znakomity widok z Akropolu pozwoli nam również przyjrzeć się pobliskim wzgórzom, które w starożytności były najważniejszymi punktami otaczającymi serce Aten: Pnyks, Filopapu, Aeropag, gdzie nauczał święty Paweł oraz rozłożonym u podnóża Akropolu Odeonowi Herodosa Attyka i Teatrowi Dionizosa.
Areopag

Areopag

Następnie spacer przez Areopag, miejsce sądu w starożytności, starożytną Agorę grecką, która począwszy od VI w. p.n.e. stanowiła ośrodek życia politycznego Aten i dalej przez ruiny agory rzymskiej z Wieżą Wiatrów. Zobaczymy ruiny Biblioteki Hadriana i Katedrę Ateńską.
Plac Syntagma i Termopile

Plac Syntagma i Termopile

Na Placu Syntagma (Placu Konstytucji) obejrzymy zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w wykonaniu gwardzistów Evzoni ubranych w regionalne stroje. Wczesnym popołudniem opuszczamy Ateny. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Termopilach, gdzie miała miejsce słynna bitwa Greków, pod wodzą Leonidasa. Powrót na Riwierę Olimpijską w godzinach wieczornych (około godziny 20.00) na obiadokolację.
Galeria wspomnień

Tak bawili się nasi Goście

PORADY NASZEJ PRZEWODNICZKI:

ILONA KOWALCZUK – CHARALAMBIDIS

Pilot wycieczek / Przewodniczka