508 450 230

wycieczki, które zapadają w pamięć na długie lata

Masyw Olimpu

Szavel Travel - Wojciech Szawel

Masyw Olimpu

(5/5)
5/5
Spędzając wakacje u podnóża Olimpu, nie można przegapić okazji spaceru ścieżkami, którymi kiedyś przechadzał się Zeus wraz z pozostałymi greckimi bogami.
Udostępnij ofertę na:
Autokar

Autokar

Górskie krajobrazy

Górskie krajobrazy

Spacer wąwozem

Spacer wąwozem

Naturalne baseny

Naturalne baseny

SPRAWDŹ CO CIĘ CZEKA!

W otoczeniu natury

W gościnie u bogów

W gościnie u bogów

Olimp to najwyższy masyw górski Grecji i siedziba mitologicznych bogów. Szczyt ten od zawsze budził ciekawość i respekt lokalnych mieszkańców. To kolejne miejsce w Grecji cechujące się atmosferą tajemniczości.
Park narodowy

Park narodowy

Podczas wycieczki zwiedzić można park narodowy na terenie masywu góry Olimp. Park od 1981 roku znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO i objęty jest całkowitą ochroną biosfery.
Kanion Enipea

Kanion Enipea

Kanion Enipea porośnięty platanami, bukszpanami, makią, to idealne miejsce na miłą przechadzkę .Trasa od wejścia do wąwozu aż do wodospadu prowadzi po terenie płaskim – betonowym akweduktem, częściowo jest to zwykła ścieżka, która nie wymaga specjalnej kondycji ani umiejętności. Akwedukt ten  zaopatruje Litochoro w bieżącą wodę pitną. Woda płynie prosto z gór więc notabene jest zdatna i idealna do picia oraz zdecydowanie lepsza, smaczniejsza niż w innych miejscowościach tego regionu Grecji. A przede wszystkim jest bezpłatna.

Wodospady Zeusa i naturalne baseny

Wodospady Zeusa i naturalne baseny

Ukoronowaniem wędrówki są wodospady Zeusa i wyżłobione pod nimi dwa baseny, w których według mitu miała się kąpać bogini Afrodyta. Kąpiel, w takim basenie zapewnia ponoć młodość, zdrowie i urodę.

Start

Start

Wyruszamy zazwyczaj około godziny 9 rano. Głównym punktem wycieczki jest położone u podnóża Olimpu miasteczko Litochoro, z którego rozpoczniemy spacer jednym z najładniejszych szlaków – kanionem rzeki Enipeas i spacer do „Wodospadu Zeusa” i „Basenów Afrodyty". Szlak jest stosunkowo łatwy i przejść można go nawet w klapkach, spacer w jedną stronę zajmuje około 25 minut.
Program wycieczki

Program wycieczki

Następnie autokarem wjeżdżamy na punkt widokowy „Stavros” na wysokości 960 m n.p.m. Widoki na całą Riwierę Olimpijską są niezapomniane. Jeśli Zeus będzie łaskawy zobaczymy najwyższy szczyt masywu Olimpu – Mitikasa ( 2918m.n.p.m) Dodatkowo wrażenia wzmacniają zapachy wszelakich ziół i traw, które gęsto porastają zbocza góry.
Zakończenie wycieczki

Zakończenie wycieczki

Na zakończenie zatrzymamy się na głównym placu Litochoro i skorzystamy z wolnego czasu na wypicie kawy, zakupy itp. Powrót około godz. 14.30
Galeria wspomnień

Tak bawili się nasi Goście