SALONIKI – stolica Bizancjum

from25

SALONIKI – stolica Bizancjum

Departure Date

Daily

Duration

1 dzień

Views

3092
Wycieczka autokarowa
Stolica Bizancjum
zabytki rzymskie i osmańskie
Plac Arystotelesa
Niezwykły klimat
Orientalne produkty

Plan wycieczki

Informacje ogólne

Sprawdź, co cię czeka!

SALONIKI – wycieczka do greckiej stolicy Bizancjum, miasta które przepełnione jest zabytkami tego okresu. Saloniki, stolica Macedonii, obecnie najbardziej wielkomiejskie, europejskie i eleganckie miasto w Grecji, które leży przy głównych szlakach z zachodu na wschód i z południa na północ, w sąsiedztwie dużych rzek i blisko morza. To dogodne położenie gwarantowały miastu rozkwit, bogactwo i różnorodność kulturową. To magiczne, drugie największe po Atenach miasto Grecji, niepowtarzalne i nieporównywalne w swojej atmosferze i charakterze.
Ramowy program wycieczki

Godziny poranne

Wyjazd w godzinach porannych do Salonik- drugiego pod względem wielkości miasta Grecji, położonego nad Zatoką Salonicką, bogatego w liczne zabytki bizantyjskie, rzymskie i osmańskie oraz ciekawą historię i atmosferę wielokulturowości.
Zwiedzanie

Bazylika Świętego Dymitra

Bazyliki patrona miasta i całej Macedonii- Świętego Dymitra, w której znajdują się jego relikwie oraz wspaniałe mozaiki. Kościół jest ogromny, największy w całej Grecji .

Rotunda

Najstarszy zabytek, który podziwiać można w Salonikach pochodzący z przełomu III i IV wieku ,później zaadaptowaną na kościół z bogatymi, obecnie widocznymi w jej wnętrzach mozaikami.

Łuk Galeriusza

jest obok Białej Wieży najbardziej charakterystycznym zabytkiem Salonik. Łuk powstał około 305 roku i miał upamiętniać zwycięstwo Galeriusza na Persami w 297 roku.

Biała Wieża

To najbardziej znana budowla w mieście, symbol Salonik.

Hagia Sofia

Kościół Hagia Sofia (Mądrości Bożej) wybudowana w VIII wieku (choć wcześniej, już od III wieku w tym miejscu stał kościół) na wzór świątyni o tej samej nazwie w Konstantynopolu .

Plac Arystotelesa

Wycieczka uda się także na Plac Arystotelesa .Miejsce wzięło swoją nazwę od znajdującego się tu pomnika upamiętniającego znanego filozofa. Według legendy - trzeba złapać za duży palec u nogi, by zapewnić sobie dar pięknego i mądrego wysławiania.
Czas wolny

Eksploracja niezwykłych części miasteczka

Następnie czas wolny na swobodne zwiedzanie miast, spacer po dawnych zabudowaniach oraz na zakupy (znaleźć tutaj można bogatą ofertę orientalnych produktów po atrakcyjnych cenach w licznych sklepach oraz bazarach).
Popołudnie

Powrót

Powrót ok godz 16

wskazówki od naszego pilota

UWAGA:

  • Bilet wstępu do Rotundy: 2 euro/os, dla osób do 18 roku życia wstęp gratis, dla osób powyżej 65 lat – 1 euro.

  • ul. Piotrkowska 55 lok. 312, 90-413 Łódź, Polska,
  • +48 42 307 00 34
  • biuro@tylkogrecja.com