508 450 230

wycieczki, które zapadają w pamięć na długie lata

SALONIKI

Szavel Travel - Wojciech Szawel

STOLICA BIZANCJUM

(5/5)
5/5
Wycieczka do greckiej stolicy Bizancjum, miasta które przepełnione jest zabytkami i klimatem tamtego okresu.
Udostępnij ofertę na:
Autokar

Autokar

Hagia Sofia

Hagia Sofia

Piękna architektura

Piękna architektura

Zakupy

Zakupy

SPRAWDŹ CO CIĘ CZEKA!

Egnatia - rzymska nazwa miasta

Położenie

Położenie

Saloniki, stolica regionu Macedona, obecnie najbardziej wielkomiejskie, europejskie i eleganckie miasto w Grecji, które leży przy głównych szlakach z zachodu na wschód i z południa na północ, w sąsiedztwie dużych rzek i blisko morza. To dogodne położenie gwarantowały miastu rozkwit, bogactwo i różnorodność kulturową. To magiczne, drugie największe po Atenach miasto Grecji, niepowtarzalne i nieporównywalne w swojej atmosferze i charakterze.

Program zwiedzania

Program zwiedzania

Wyjazd w godzinach porannych do Salonik- drugiego pod względem wielkości miasta Grecji, położonego nad Zatoką Salonicką, bogatego w liczne zabytki bizantyjskie, rzymskie i osmańskie oraz ciekawą historię i atmosferę wielokulturowości.
Bazylika Świętego Dymitra

Bazylika Świętego Dymitra

Bazyliki patrona miasta i całej Macedonii- Świętego Dymitra, w której znajdują się jego relikwie oraz wspaniałe mozaiki. Kościół jest ogromny, największy w całej Grecji.
Rotunda

Rotunda

Najstarszy zabytek, który podziwiać można w Salonikach pochodzący z przełomu III i IV wieku ,później zaadaptowaną na kościół z bogatymi, obecnie widocznymi w jej wnętrzach mozaikami.
Ciekawa architektura

Ciekawa architektura

Biała Wieża oraz Łuk Galeriusza to najbardziej charakterystyczne zabytki Salonik. Łuk powstał około 305 roku i miał upamiętniać zwycięstwo Galeriusza na Persami w 297 roku.
Hagia Sofia

Hagia Sofia

Kościół Hagia Sofia (Mądrości Bożej) wybudowana w VIII wieku (choć wcześniej, już od III wieku w tym miejscu stał kościół) na wzór świątyni o tej samej nazwie w Konstantynopolu.
Plac Arystotelesa

Plac Arystotelesa

Miejsce wzięło swoją nazwę od znajdującego się tu pomnika upamiętniającego znanego filozofa. Według legendy - trzeba złapać za duży palec u nogi, by zapewnić sobie dar pięknego i mądrego wysławiania.
Eksploracja miasteczka

Eksploracja miasteczka

Następnie czas wolny na swobodne zwiedzanie miast, spacer po dawnych zabudowaniach oraz na zakupy (znaleźć tutaj można bogatą ofertę orientalnych produktów po atrakcyjnych cenach w licznych sklepach oraz bazarach). Powrót ok. 16.
Galeria wspomnień

Tak bawili się nasi Goście

PORADY NASZEJ PRZEWODNICZKI:

ILONA KOWALCZUK – CHARALAMBIDIS

Pilot wycieczek / Przewodniczka