Laiki - tradycyjny grecki targ

Laiki - tradycyjny grecki targ

Departure Date

Daily

Duration

Około 1h

Views

3313

Polecamy wizytę na laiki!

Niepowtarzalna atmosfera

Degustacje

Wszystkie grupy w czasie swojego pobytu u nas odwiedzają lokalny , grecki targ. Ma niepowtarzalną atmosferę a znajdziecie tam świeże produkty lokalne - oliwę, sery, zioła, ryby i wiele, wiele innych, a przede wszystkim warzywa i owoce, które dojrzewają w słońcu ( nie musimy chyba dodawać ze zarówno wyglądem jak i smakiem owoce i warzywa odbiegają od dostępnych u nas ) Można też spróbować sprzedawanej tu żywności np.oliwek .
Lokalni rolnicy

Sezonowe produkty

Na targu sprzedawane są sezonowe produkty, głównie warzywa i owoce, choć coraz częściej pojawiają się też: sery, zioła, raki, miody, jajka . Większość produktów pochodzi od lokalnych rolników i producentów, którzy przyjeżdżają z miejscowości oddalonych nie dalej niż 100 km od wsi lub miasteczka, w których targ się odbywa. Jest to gwarancja pochodzenia produktów od lokalnych dostawców, produktów uprawianych na lokalnych terenach oraz ich świeżości.
Przynajmniej raz w tygodniu

Ubrania, buty i inne drobne przedmioty

Wybór jest zazwyczaj ogromny, a jakość tych samych produktów oferowanych na różnych stoiskach porównywalna, choć warto obserwować, którzy sprzedawcy proponują swoje wyroby w atrakcyjnej cenie. Obok stoisk z żywnością sprzedaje się również tanie ubrania, buty i inne drobne przedmioty. Taki targ odbywa się przynajmniej raz w tygodniu. Polecamy wizytę na laiki !